Чорна ікра – це особлива, вишукана, дорога страва, тому в закладах вищого класу дегустація і подача ікри представляється у вигляді красивого ритуалу, який можна порівняти з виходом королівської особи.

1. Чорна ікра буває декількох видів

Ікра завжди була делікатесом і дуже дефіцитним продуктом. За радянських часів вибирати особливо не доводилося, і якщо раптом вдавалося дістати баночку чорної ікри, цим дуже пишалися, і ніхто не розбирався в тому, яка саме це ікра. Особливо коли вона добре виглядала: наприклад, була глибокого чорного кольору. Так ось, виявляється, не тільки ікра буває різних видів, але і в насиченому чорному кольорі немає нічого хорошого.

Традиційно так звану чорну ікру отримують з основних видів осетрових риб: білуги, осетра і севрюги. Насправді чим світліше ікра, тим вище вона цінується.

Ікра Stellar Caviar, вироблена з російського осетра, має темний колір ікринок, від оливкового до світло-коричневого. Цю ікру відрізняє ніжний горіховий смак з глибоким і м’яким післясмаком.

Ікра, що не менше високо цінується у всьому світі. виробляється з сибірського осетра. Вона має ароматний «шовковистий» смак, за яким слідує вишуканий гоструватий післясмак.

Ікру Sevruga добувають з дрібних осетрів Acipenser. Цей вид ікри має платиновий відтінок і насичений смак з ніжним фруктовим ароматом.

Самим рідкісним і дорогим видом ікри вважається Beluga. Її видобувають з осетра Huso huso. Великі ікринки світло-сірих тонів мають делікатний смак і вершковий аромат з легким присмаком фундука.

2. У чорної ікри дуже строгі правила зберігання

Це важливо, тому що за традицією чорну ікру купують задовго до Нового року, і зберігають її саме для святкового столу. Так що ікрі належить якийсь час провести в холодильнику до того, як її, нарешті, можна буде з’їсти. Купуючи такий дорогий і делікатний продукт, потрібно дуже велику увагу приділити тому, як ви його будете зберігати, щоб ікра не тільки не зіпсувалася, але і часом не втратила всіх своїх чарівних властивостей.

Для збереження смакових якостей ікри необхідно створити їй особливі умови. Оптимальним місцем зберігання буде нижній відсік холодильника з температурою від -2 до +2 С. Перед тим як відкрити банку, потримайте її кілька хвилин при кімнатній температурі. Потім відкривайте і насолоджуйтеся! При тривалому контакті з повітрям ікринки можуть стати водянистими і втратити пружність. Тому бажано не залишати ікру в банці довше 2-3 днів.

3. Існує трохи дивний, але дуже важливий ритуал, який потрібно дотримуватися при дегустації чорної ікри

Звичайно, є простий спосіб. Намазати масло на хліб, ікру на масло – і з’їсти. І, до речі, нічого поганого в цьому способі немає. Зрештою, ваша головна задача – отримати задоволення. Але саме це саме задоволення можна ще і розтягнути.

Як і кращі сорти вин, ікру перед подачею важливо продегустувати. Покладіть кілька ікринок на зовнішню частину кисті руки між великим і вказівним пальцями. Тепло вашої шкіри допоможе найбільш повно розкрити всю гаму її смаку, при цьому якісна ікра не залишить ніякого запаху на шкірі. Вдихніть аромат ікри, а потім продегустуйте її, притиснувши ікринки язиком до піднебіння. Відчуйте всі відтінки смаку, повільно проковтніть і запийте ковтком хорошого шампанського.

4. Чорну ікру можна подавати на будь-чому …

І мається на увазі не бабусин сервіз і не баночка, в якій ви ікру придбали. Головне, що потрібно пам’ятати: посуд повинен бути такий, щоб ні в якому разі не вплинув на смак ікри. Так, продукт цей настільки делікатний, що важливо продумати все до самих дрібниць, аж до того, в чому ви ікру будете подавати і чим її зачерпувати.

Для сервіровки ікри найбільше підійде посуд зі скла або перламутру. Металевого посуду слід уникати, так як він спотворює делікатний смак чорної ікри.

5. … А також з чим попало

Ми всі знаємо варварів, які можуть запити ікру колою або заїсти її холодцем. Напевно, у кожного з нас є родичі – любителі непоєднуваних продуктів. Але з хорошою чорною ікрою так чинити не можна. Якщо вона виявилася на вашому столі, саме їй має бути підпорядковане все ваше меню. Чорна ікра – найголовніша страва на святі. Ваше завдання зробити так, щоб все інше її збагачувало, а не затьмарювало.

З напоїв до ікрі рекомендується подавати шампанське, вина Burgundy Chablis або Chardonnay. І, звичайно, горілку.